Tanıtım Dünyayı Geziyorum - Azerbaycan-2 | 25 Kasım 2018

15 Gösterim

0   0

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Azerbaycan’daki gezisine kaldığı yerden devam ediyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Özlem Tunca bu hafta kardeş ülke Azerbaycan’daki gezisini sürdürüyor. Özlem Tunca Azerbaycan’da ilk olarak ülkenin sembolleri arasında gösterilen Kız Kalesi’ni gezdi. 12. yüzyılda inşa edilen kalenin tarihini anlatan Özlem Tunca kaleden Bakü manzarasını görüntüledi. Azerbaycan’ın açık hava müzesi görevini üstlenen sokaklarını dolaşan Dünyayı Geziyorum ekibi hediyelik eşya satan bir dükkanda çay içerek dükkan sahibesiyle hoş bir sohbete imza attı. Petrol yönünden zengin olan Azerbaycan’da yanan kayaları merak eden Dünyayı Geziyorum ekibi yanardağ bölgesine gitti. Taşların arasından fışkıran ateşleri gören Özlem Tunca şaşkınlığını gizleyemedi.

Dünyayı Geziyorum ekibinin son durağı binlerce yıllık tarihe ev sahipliği yapan Qobustan Antik Şehri oldu. Geçmişte yaşayan insanların bıraktığı izleri gören Özlem Tunca binlerce yıl öncesindeki günlük yaşamı izleyicileri için öğrendi.

#DünyayıGeziyorum #Azerbaycan #ÖzlemTunca

Facebook : https://www.facebook.com/kanal7

Twitter : https://twitter.com/kanal7

İnstagram: https://www.instagram.com/kanal7/
Daha Fazla Göster
Yorumlar

0 Yorumlar